Ya sabır

Sabır başarının ilk şartıdır. Ancak neye ne kadar sabır edeceğinize doğru karar verebilmeniz gerekir ki doğru hareketi doğru zamanda gerçekleştirip fırsatı kaçırmayınız. 

Yoksa eliniz boş gönlünüz kırgın ve zihniniz yorgun düşebilir. Hayalkırıklığının motivasyonunuz üzerinde olumsuz bir etkisi olacaktır. Ne kadar çok hayalkırıklığı o kadar çok düşük motivasyon demektir. 

Dolayısıyla zaman yönetiminize ve bu süreç içerisinde başarıya ulaşabilmek için çizdiğiniz yol haritanızda istikrarlı adımlar atarken göstereceğiniz sabır derecesine dikkat etmeniz gerekir.

 Çoğu başarı hikâyesine baktığımız zaman dikkatimizi çeken en önemli şeylerin başında azim ve istikrar gelir. Bunların temelinde yatan şey ise sabır gösterebilmek ve kontrollü davranabilmektir. Başarılı insanların en belirgin özellikleri duygu yönetimi konusunda çok başarılı olmalarıdır. Ve bu ciddi bir sabır göstergesidir. 

Dikkat etmeniz gereken şey neye neden nasıl ve ne kadar sabırlı olacağınızı doğru çözümlemektir. Sabrın sonu selâmet sonu doğru sonlandırdığıniz müddetçe…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s